ADRESA PREVÁDZKY
Párnica 1936/2, 027 52 Párnica, okr. Dolný Kubín
+421 918 670 567
jmichalic@drevicom.sk
PRACOVNÁ DOBA
PO - PI: 7:00 do 15:30

palivové drevo - Drevicom

PALIVOVÉ DREVO

Zabezpečujeme výrobu palivového dreva na štiepacej linke. Bukové palivové drevo má vysokú výhrevnosť. Guľatina-vláknina je spracúvaná technologicky na štiepacej linke kde dochádza k jej napíleniu na požadovanú dĺžku, ktorú si určí odberateľ (25, 33, 50cm) a následne je rozštiepená cez formu hydraulickým valcom a presunutá dopravníkom do zberacieho koša s dreveným paletovým podkladom a automatickým zvinovačom je sieťovinou obalená, čo má nesmierne výhody hlavne v tom, že drevo neplesnie, pričom pri ručnom ukladaní to nie je zaručené. Hotová paleta je pripravená na odvoz k odberateľovi.

Čo ponúkame

  • Bukové palivové drevo

  • Narezanie na požadovanú dĺžku

  • Ideálne drevo do krbu, pecí a kotlov

  • Vysoká výhrevnosť, pomalé horenie

Buk patrí medzi najkvalitnejšie palivové drevo vôbec. Hodí sa ako ideálne drevo do krbu, pecí a kotlov. Je rýchlo vysychajúce, ľahko sa zapaľuje a oheň z neho je živý so silne žiarivým plameňom. Vyznačuje sa vysokou výhrevnosťou, horí pomaly. Pri horení dochádza k malému úniku iskier. Pri dlhodobom uskladnení treba dbať na to, aby takéto palivo bolo uskladnené na krytom a mierne vetracom mieste, rýchlo totiž dochádza k jeho práchnivosti a tým aj k jeho nižšej výhrevnosti.

DOPRAVA
Vieme ponúknuť aj dopravu takto vyrobených paliet s palivovým drevom. Cena za dopravu závisí od množstva odobratých paliet a vzdialenosti.